Red Dot Rotary Variable Thermostat with 36 in. Capillary - 71R2250 / RD-4125-36P
Red Dot
MPN:
RD-4125-36P
APN:
71R2250
SKU:
UPC:
Weight:
0.12 LBS
so_moq:
1
so_qi:
1
NA:
NA
Special Order Available:
Increments of 1
QPO:
0
COO:
US
HarmonizeCode:
MPN:
RD-4125-36P
APN:
71R2250
Red Dot Rotary Variable Thermostat - 71R2250 / RD-4125-36P
The Red Dot Rotary Thermostat 71R2250 is variable type with 36 inch capillary and temperature range of 34°- 52°F.
PRODUCT SPECIFICATIONS:
  • Red Dot Part No.: 71R2250
  • Red Dot Factory No.: RD-4125-36P
  • Capillary Length: 36”