Cole Hersee MAXI Standard Yellow Blade Fuse 32V 20A - Bulk Pkg - 0MAX020.XP
Cole Hersee
MPN:
0MAX020.XP
Weight:
0.02 LBS
so_moq:
5
so_qi:
5
Estimated Special Order Ship Date:
Special Order (ships approximately 2-3 Weeks)
Special Order Available:
Increments of 5
QPO:
0
COO:
MX
HarmonizeCode:
MPN:
0MAX020.XP
PRODUCT SPECIFICATIONS:
  • Cole Hersee Part: 0MAX020.XP
  • Package Type: Bulk
  • Current Rating: 20A
  • Color Code: Yellow
  • Voltage Rating: 32V DC
  • Interrupting Ratings: 1000A @ 32V DC