Cole Hersee MINI Standard Yellow Blade Fuse 32V 20A - Bulk Pkg - 0MIN020.VP
Cole Hersee
MPN:
0MIN020.VP
Weight:
0.23 LBS
so_moq:
5
so_qi:
5
Estimated Special Order Ship Date:
Special Order (ships approximately 3-4 Weeks)
Special Order Available:
Increments of 5
QPO:
0
COO:
MX
HarmonizeCode:
MPN:
0MIN020.VP
PRODUCT SPECIFICATIONS:
  • Cole Hersee Model No.: 0MIN020.VP
  • Package Type: Bulk
  • Color Code: Yellow
  • Current Rating: 20A
  • Voltage Rating: AC 32V
  • Voltage Rating: DC 32V
  • Response Time: Fast
  • Type: Miniature Blade
  • Dimensions: 0.429" L x 0.150" W x 0.346" H (10.90mm x 3.80mm x 8.80mm)